Kommenteeri

Steriliseerimise ja kastreerimise järgne kehakaalu tõus

Steriliseerimine ja kastreerimine vähendab lemmikutel energiatarvet, tõstab söögiisu ja seetõttu esineb neil eelsoodumus ülekaalulisusele. Küll aga ei tähenda see automaatselt seda, et steriliseeritud või kastreeritud lemmiklooma ülekaalulisus on midagi paratamatut ja „normaalset“.


Kindlasti tasuks pöörata tähelepanu lemmiku kehakaalule ja kehakonditsioonile juba enne steriliseerimise/kastreerimise protseduuri ning jätkata normaalse vormi säilitamist pärast operatsiooni.

Mõistlik oleks vältida ad libitum ehk toidukauss on pidevalt täis ja lemmik sööb, siis kui ise heaks arvab, söötmist ning kui sõber on väga isukas tasub kaaluda väiksema energiasisaldusega toitude kasutamist. Spetsiaalsed „steriliseeritud/kastreeritud“ lemmikutele valmistatud toidud ei hoia ära lisakilode kuhjumist, kui neid antakse soovitatud kogustest rohkem või koos suure hulga maiustega. Kassidele, kes soovivad süüa päeva jooksul mitmeid väikeseid toidukoguseid, peaks soovitatud toidukoguse köögikaalu abil välja kaaluma ning sealt jaokaupa toitu pakkuma (olenevalt loomaomaniku tööpäeva pikkusest on võimalik toidukoguseid kodus olemise aja peale laiali jagada). Koertele piisab 2 korda päevas kontrollitud koguses söötmisest.

Maiused – vähem on parem! Treenimiseks ja õpetamiseks on maiused väga vajalikud – kuid sellisel juhul peaks lemmik tegema ka tööd ja kulutama kaloreid. Kusjuures õppimine ja nuuskimine on ka kaloreid kulutav töö. Niisama mööda minnes või söögilaua äärest maiuste andmine on kindlasti lemmikule ja omanikule väga nauditav, kuid pole tervise ja käitumise seisukohast kuigi mõistlik.

Maiuste osakaal võiks jääda alla 10% päevasest lubatud energiakogusest 😊


Lisa kommentaar

Email again: